• Minipřípravka

  Kategorie pro hráče od 4 let. Pracujeme především na všeobecném rozvoji. STÁLE HLEDÁME NOVÉ HRÁČE !!!

 • Přípravka

  2019/2020 Liga Vysočiny přípravek - STÁLE HLEDÁME NOVÉ HRÁČE !!!

 • Elévové

  2019/2020 Liga Vysočiny elévů - STÁLE HLEDÁME NOVÉ HRÁČE !!!

 • Mladší žáci

  2019/2020 Přebor Vysočiny mladších žáků - STÁLE HLEDÁME NOVÉ HRÁČE !!!

 • Starší žáci

  2019/2020 Liga Vysočiny starších žáků - STÁLE HLEDÁME NOVÉ HRÁČE !!!

 • Junioři

  2019/2020 Liga Vysočiny juniorů - STÁLE HLEDÁME NOVÉ HRÁČE !!!

 • Muži

  2019/2020 Liga Vysočiny mužů - STÁLE HLEDÁME NOVÉ HRÁČE !!!

Ohlédnutí za Regionálními výběry starších žáků

19 Jan

posted by

Categories: Pro všechny

Comments: 0

Malé ohlédnutí za závěrečným turnajem Regionálních výběrů starších žáků v Novém Veselí, který proběhl 12. a 13. 1. 2019, očima Petra Jindry – redaktora Českého florbalu.

Organizační premiéra vyšla Přibyslavi na výbornou. Na žákovském turnaji se radoval Moravskoslezský kraj.

Přestože neměli s pořádáním podobně velké akce zkušenosti, zhostili se jí na výbornou. Florbalisté z Přibyslavi přivítali v novoveselské sportovní hale šestici krajských florbalových výběrů. Ty se shodly na tom, že se akce mimořádně povedla. Jedinou kaňkou na všem bylo konečné umístění domácích. Ze zisku zlata se radoval Moravskoslezský kraj.

Kraj Vysočina je spíše menší rybou ve florbalových vodách. O to větší výzvou je pak každá velká akce, kterou zde mohou pořádat. Možná právě i fakt, že jich tu mají jako šafránu, zesiluje motivaci k tomu vytáhnout se před zbytkem republiky a ukázat, že i zde jsou nesmírně schopní lidé. Potvrdili to florbalisté Přibyslavi.

Český florbal se snaží pravidelně střídat pořadatelské regiony především mládežnických vrcholů. Setkání chlapeckých krajských reprezentací se konají vždy čtyři. Dvě pro dorostence, dvě pro starší žáky. Polovina republiky hraje západní turnaj, druhá polovina východní. Nové Veselí přivítalo starší žáky z východu.

„Když vyšla najevo informace, že na Vysočině proběhne turnaj krajských reprezentací starších žáků, neváhali jsme a oslovili výkonný výbor našeho regionu (Kraj Vysočina a Jihočeský kraj) s žádostí o uspořádání turnaje v Novém Veselí. Bylo nám vyhověno, a tak jsme dostali jedinečnou příležitost se ukázat,“ popisoval prvotní kroky hlavní organizátor Miloš Janda.

Do městyse ležícího nedaleko Žďáru nad Sázavou se sjelo celkem šest krajů. Krom domácí Vysočiny také partnerský Jihočeský kraj, dále Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský. Protože bylo v každém týmu celkem sedmnáct hráčů a trenéři, v Novém Veselí najednou přibyly stovky lidí.

„Na organizaci turnaje se podílelo zhruba čtyřicet dobrovolníků z řad našeho klubu SK Juvenis Přibyslav. Tvořili je hráči, trenéři či rodiče. Pro všechny to byla premiéra na podobně velké akci,“ přibližoval Janda.

Turnaj proběhl bez organizačních patálií. Trenéři i hráči zúčastněných výběrů si organizaci nesmírně pochvalovali, mnozí neopomněli dodat, že je překvapilo, že se s tím Vysočina vypořádala tak dobře. Snad jediným negativem na všem tak bylo umístění domácího výběru. Přestože v žákovských soutěžích o výsledky až tolik nejde, konečné šesté místo bylo trochu zklamáním.

„Ve dvou zápasech jsme byli dvě třetiny lepší. Kluci viděli, že to jde. A možná jsme si mysleli, že to půjde samo i ve zbytku utkání. Očividně nešlo. Máme na čem pracovat,“ komentoval vystoupení svých svěřenců trenér Kraje Vysočina Jan Třískala.

Celkovým vítězem akce se stal Moravskoslezský kraj. Ten sice ještě půl minuty před koncem finále se Zlínským krajem prohrával, pak ale při hře bez brankáře dokázal vyrovnat. A čtyři sekundy před koncem zvrátil vedení na svou stranu.

„Pomohla nám nejen naše individuální kvalita, ale hlavně ohromná bojovnost. Hrozně moc jsme chtěli,“ prohlásil po zápase Daniel Chatrný z vítězného týmu.

Celkově tedy panuje s turnajem spokojenost, což potvrzují i závěrečná slova organizátora Miloše Jandy. „I s odstupem času jsem spokojen. Těší mě, že turnaj proběhl bez větších komplikacích, které by ovlivnily jeho průběh. Poděkování patří nejen všem zúčastněným, ale také házenkářům Nového Veselí, kteří nás pustili do téhle krásné haly,“ doplnil na závěr.

 

Napsat komentář